Салон краси

.

Щічки – яблучка наливні

Колись, задовго до народження твоєї бабці й навіть раніше, рум’янощокі дівчата мали більше шансів на успіх у хлопців (а значить, і на шлюб), ніж сухотні панянки, оспівані письменниками 19 століття.

Рум’яні щічки вважалися показником здоров’я дівчини. Наразі ця естетика знову повертається. Дівчата зі щоками, залитими рум’янцем, ходять найавторитетнішими подіумами світу. Сьогодні я відкрию вам декілька прийомів використання рум’ян.

Загалом існує дві техніки накладання рум’янцю: графічна – підкреслення лінії вилиць і округлена – нанесення кольору на всю щоку. Останній спосіб є найдавнішим і на сьогодні найактуальнішим.

Графічний метод нанесення став популярним у першій чверті минулого століття. Про нього ми говоритимемо пізніше. У 80-х роках жінки використовували саме його, й надто активно, тому мінімалізм 90-х узагалі ігнорував цей вид косметики. Наприкінці нинішнього десятиліття мати свіжі рожеві, персикові щічки стало дуже актуально. Але! (Так, це слово нас підстерігає і тут).

Перше “але”: кому це личить?

Загалом на юному обличчі рум’янець майже завжди доречний. Однак якщо твої щічки аж занадто пухкі й червоні, краще омини цю тему, – вважай, Бог уже зробив тобі природний макіяж. А от для худеньких, блідих дівчат це просто необхідна річ!

Друге “але”: до якого іміджу це пасує?

Рум’яні щоки мало підходять готкам, рокеркам, дівчатам, чий образ базований на тендітності, інтелектуальності та хворобливій естетиці. Однак якщо вони використовуватимуть густий рум’янець, це додасть їхньому образу певної порочності, вектор іміджу буде спрямовано в бік “поганого дівчиська”. Тож добре поміркуйте, чи це вам потрібно.

Свіжий рум’янець на щоках – ідеальний хід для дівчаток (які однією ногою ще стоять у дитинстві), для хуліганок (рум’янець зробить їх невиннішими – отже, всі їхні капості швидше зійдуть їм із рук) і просто для добрих та милих дівчат (яких свіжий рум’янець зробить іще кращими та милішими).

Які рум’яна купувати?

Існують сухі й масні. Масні підходять для сухої і дуже сухої шкіри. Я б не радила дівчатам-підліткам ними користуватись, оскільки вони можуть забивати їхні бідолашні пори, в цьому віці такі чутливі. Краще обрати сухі рум’яна. Колір – теж важлива річ. Існують теорії поділу зовнішності на чотири сезони (про які ти, мабуть, чула). Але я не прихильниця такої дискримінації, оскільки ми такі різні! Ну хіба я можу сказати русявій дівчині: “Мала, ти – літо, і твої кольори – рожевий і сірий до скону днів”! Те саме літо має 92 дні, й усі вони такі різні. Тож найважливіше – обрати свій тон – ти маєш зробити сама чи попросити маму, консультанта в магазині, візажиста (або хоч напиши мені – щось придумаємо).

Щітка

Тобі потрібна щітка для нанесення рум’ян. Найчастіше вона велика й кругла, трішки менша за ту, якою наносять пудру. Хоча можеш користуватися й пудровою. Але саме кругла щітка допоможе тобі зробити все як слід.

Техніка

Перед нанесенням рум’ян подивись на себе уважно. Наші обличчя не можна поділити тільки на квадратні, трикутні й круглі. Насправді форм набагато більше, і через цю умовну класифікацію люди часто припускаються помилок. Скажімо, в мене є подруга з чудовим овалом обличчя, наближеним до округлого. А вона колись прочитала чи хтось їй сказав, що воно квадратне. То вона, бідолашна, страждала й робила собі якісь неймовірні корекції, що лише псували її миле личко.

Тому, дівчата, краще от саме зараз підійдіть до дзеркала, примружтесь і гляньте на своє обличчя так, наче воно чиєсь або взагалі фігура з геометрії. Гляньте, чи ця фігура рівномірна, чи вона має перекос у якийсь бік. І тепер (активізуймо всі знання з креслення та геометрії!) поміркуй, як урівноважити цю фігуру нанесенням округлих плям. Ти сама можеш ліпити своє обличчя цим рум’янцем. Наприклад, якщо маєш худе довге обличчя, наносиш їх горизонтально на верхню зону щік, одразу під очима (однак роби це плавно! Колір не має впадати в очі!). Дівчатам із великим широким лобом і маленьким підборіддям рум’яна слід наносити (теж плавно й ніжно!) на всю зону щік. Тим, у кого масивне обличчя, краще торкати щіткою лише вершечки щік. Коли це робиш, треба широко всміхнутися – так ти бачитимеш чіткіше зону щік і не залізеш куди не треба. І ще одне: незначну кількість рум’ян можна нанести на лоб, шию і навіть ніс – це надасть обличчю порцелянового блиску. Однак пам’ятай: зайва дещиця і зайвий мазок можуть перетворити тебе на клоуна! Тому старанно потренуйся вдома – перед тим, як демонструвати наслідки своєї майстерності на людях.

Завжди рада вашим запитанням

Марина КУЦЕНКО